بنیان فکری و معرفی فروشگاه اختصاصی

فروشگاهی که در پیش روی شماست بر اساس دستنوشته‌ها و ایده‌های زنده یاد سیاوش کیانپور از سوی گروه تحقیقاتی فرهنگ و تمدن ایجاد و ۱۵ اسفند ماه ۱۳۹۹ را بعنوان افتتاح رسمی خود در این تارنما ثبت می‌نماید.

امیدواریم این طرح ضمن اجرای موفق الگویی باشد برای افراد مختلف تا ضمن ایجاد فروشگاهی کارآمد، به عنوان مدلی نوین از شبکه‌های اجتماعی ایرانی و انسانی‌ بر مبنای همدلی و مهربانی توسعه یافته و مورد استقبال و حمایت همگان قرار گیرد.

در این فروشگاه ما همه مشتریان را می‌شناسیم و به همین خاطر امکان فروش به صورت اقساط برای ما فراهم است بدون دریافت کارمزد یا افزایش قیمت

در این فروشگاه شما همه مشتریان ما را می‌شناسند و به همین خاطر اطمینان شما از خرید و دریافت کالای اصل به مراتب بیشتر از زمانی است که شما از فرد یا فروشگاهی ناشناس که تجربه کار با آنها را ندارید به مراتب بیشتر خواهد بود.

در این فروشگاه به دلیل آشنایی ما با یکذیگر امکان طرح درخواست‌های غیر متعارف (عمدتا از جانب شما) فراهم است؛ بعنوان مثال شما در یک پگیج محصول به یک قلم از کالا ها احتیاج ندارید؛ از ما درخواست می‌کنید و ما پس از حذف آن کالا هزینه را از پکیج شما کسر می‌کنیم.

در این فروشگاه شما خودتان می‌توانید کارپرداز و مامور خرید باشید و در ازای فعالیتی که دارید حق‌الزحمه دریافت کنید. بعنوان مثال کاربری که در شهر جیرفت، ذزفول، قائنات، اندیکا و یا هر جای دیگر است و برای ما مرکبات، برنج، زعفران، عسل محلی یا هر چیز دیگر ارسال می‌کند ضمن دریافت دستمزد به دوستان، آشنایان و انسان‌های دیگر کمک کرده تا کالای اصل و با کیفیت را با اطمینان و قیمت منطقی دریافت کنند.

در این فروشگاه امکان ایجاد بازار کالاهای دست دوم از هر جای دیگری بهتر و بیشتر فراهم است چرا که شاخت و اعتماد نسبی بین اعضا وجود دارد و این برای ما مطلوب است. تصور کنید شما یک خودرو دارید که می‌خواهید بفروشید چون به پول آن نیاز دارید، از طرفی به دلیل اینکه سند آن در دسترستان نیست کسی حاضر به خرید نیست! اما وقتی یک آشنا که اتفاقا او هم ماشین نیاز دارد در دسترس شماست براحتی مشکل شما حل می‌شود.

این فروشگاه امکان ایجاد دیوار مهربانی را دارد. اقدامی که می تواند با مداخله مسولانه فروشگاه ضمن تکریم افراد و حفظ شان و آبروی دیگران وسایل یا اقلامی را که سایر اعضا نیاز ندارند را به دست نیازمندان از همان فامیل و همان خویشاوندان برساند و این کمک مومنانه همواره مورد تاکید بزرگان دین ما بوده است که اطعام و اکرام را از خانواده و خویشان خود آغاز کنیم. بزودی امکان ارتباط مستقیم اعضا فروشگاه برای توسعه دیوار مهربانی فراهم می‌گردد.

این فروشگاه مناسب‌ترین مرجع اجتماعی و غیر دولتی است که می‌تواند برای انجام امور خیریه ایفای نقش کند!

مثال: شما قصد دارید در ایام ماه مبارک رمضان صد نفر را اطعام کنید اما امکان آن برای شما فراهم نیست. در چنین شرایطی فروشگاه این امر را تقبل کرده و چند پیشنهاد بسیار ایده آل برای انجام این کار به شما ارائه می‌کند.

ما می توانیم از طریق سایر اعضا در شهرهای مختلف نذری مورد نظر شما را تهیه و به دست سایرین برسانیم.

شما می توانید مواد اولیه نذر و اطعام خود را به افراد اهدا کرده و طبخ آن را به خود افراد واگذار کنید. در این صورت شما اقلام مورد نظرتان را ارسال می کنید و ما در بسته‌های ارسالی به استان‌ها و شهرستانها کالای مورد نظر را با ذکر مناسبت و بانی در بسته بندی مناسب بین سایرین توزیع می کنیم.

شما می توانید بخشی از مبلغ خرید یک کالا را پرداخت کنید تا کالای مورد نظر با قیمت بسیار پایین به دست مردم برسد. بعنوان مثال می توانید ده هزار تومان از هر کیلو برنج را برای ده نفر پرداخت کنید. این یعنی ما می توانیم به ده نفر برنج ۱۹ هزار تومانی را به قیمت ۹ هزار تومان بفروشیم.

در این فروشگاه زمینه برای ارائه خدمات افراد مختلف به سایرین فراهم است. این یعنی اگر شما فروشنده محصولات ساختمانی هستید بصورت مستقیم و یا از طریق فروشگاه می توانید کالاهای خود را در دسترس دوستان و نزدیکانتان قرار دهید تا ضمن بهره مندی آنها از عواید خرید از یک آشنا خودتان نیز بازار خریداران ثابت و مطمنی داشته باشید. بدون شک آشنایان شما هم از اینکه با خویشاوند خود داد و ستد می کنند خرسند خواهند بود. همچنین در خصوص مشاغل خدماتی نظیر بیمه یا سایر موارد بدون شک همه ما تمایل بیشتری داریم که خرید از اطرافیان و دوستان ضمن اطمینان خاطر خودمان به همدلی و هم افزایی سازنده ای ایجاد کنیم.

سیاست فروش ما در این سایت بصورت ارائه بسته های فروشگاهی است که متشکل از کالاهای متعدد است. بعنوان مثال محتوای یکی از بسته های ما موارد زیر است.

 • عسل محلی ۵۰۰ گرم
 • برنج ۱۰ / ۵ کیلو گرم
 • زعفران ۱ گرم / ۱ مثقال (۴ گرم)
 • خرما ۲ / ۵ کیلو گرم
 • زرشک ۲۵۰گرم / ۱ کیلو گرم
 • آویشن ۱۰۰ گرم / ۳۰۰ گرم
 • گردو ۵۰۰ گرم / ۲ کیلو گرم
 • نسکافه یک بسته ۲۴ تایی
 • روغن محلی درجه یک ۲۵۰گرم
 • رب انار ۵۰۰ گرم
 • کشک تازه محلی ۵۰۰ گرم
 • قارا محلی ۲۵۰ گرم
 • نان تازه محلی وکیوم شده ۴ / ۱۰ کیلو گرم

این بسته ها بصورت کاملا بهداشتی و استاندارد پکیج می‌شود. ما در نظر داریم در هر شهر رابط توطیع داشته باشیم به این معنی که تمامی بسته های مربوط به شهر دزفول را به یکی از اعضا تحویل و سپس آن فرد نسبت به توزیع آن اقدام می کند. از آنجایی که بسته بندی بصورت کاملا استاندارد انجام می شود معمولا زحمتی برای رابط ها ایجاد نمی شود. البته تا زمانی که برای شهر های مختلف رابط تعیین نشود بصورت ارسال مستقیم به آدرس پستی توزیع خواهد شد و حتی پس از تعیین رابط ها نیز امکان ارسال مستقیم وجود دارد.

در همین راستا در صورت توسعه خدمات فروشگاهی ما نیاز به استخدام افراد در شهرهای مختلف جهت توزیع ااقلام و بسته ها خواهیم داشت که محقق شدن این امر به میزان حمایت و آینده فروشگاه منوط است.

آنچه که از این روش توزیع مد نظر ما بوده تاکید بر صله رحم و ارتباط دوستان و اقوام در شرایط اجتماعی و سبک زندگی پر مشغله امروز است. در واقع ما به دنبال احیای ارزش های ناب انسانی از راه پیوند آن با روزمرگی های مرسوم هستیم.

کلیه خریدها و بسته ها و نیز میزان هر کالا می تواند با مشارکت و نظر سنجی اعضا صورت گیرد و حتی امکان درخواست کالایی خاص نیز وجود دارد.

همچنین عرضه کالاهایی نظیر میوه و تره بار بصورت مداوم در حال حاضر در برنامه ما نیست اما مسلما در مناسبت های خاص نظیر نوروز فروشگاه اقدام به خرید مرکبات بصورت عمده و با کیفیت خوب از باغات مناطق مختلف خواهد کرد و بصورت جعبه ای به اعضا عرضه خواهد شد.

سایت لمفا آماده ارائه مستندات و خدمات به علاقمندان جهت ایجاد شبکه فروشگاهی مشابه در تمای زمینه‌ها می‌باشد.

چشم انداز ۱۸ ماهه این طرح نیل به دستاوردهای زیر است:

 • ایجاد کسب و کار مستقیم برای ۸ نفر و غیر مستقیم ۶ نفر ضمن کمک به رونق بیست حوزه تولیدی و کشاوری در کشور از طریق خرید مستقیم محصول و پرداخت هزینه منطقی با خذف ذلالی در معاملات
 •  کمک به کاهش هزینه خانواده‌ها تا ۱۴ درصد و در برخی موارد تا ۲۲ درصد ارایه کالای اصل با قیمت مناسب.
 • ایجاد فضایی شفاف و انسانی جهت حضور و فعالیت جمعی با هدف هم‌افزایی، ارتباط خویشاوندی و مشارکتی مسولانه بعنوان یک نمایی از یک شبکه اجتماعی مدرن ایرانی در مقابل شبکه‌‌های اجتماعی غیر مسول امروزی

در صورت تمایل به مشارکت، همکاری و یا ارائه پیشنهاد و انتقاد در خصوص فعالیت‌های فروشگاه از طریق اطلاعات تماس با ما ارتباط بگیرید.

آنچه مطالعه کردید پیشنویس اهداف و توضیح و توصیف غیر حقوقی اهداف مقررات و شرایط فروشگاه بود که بزودی مورد ویرایش و اصلاح قرار خواهد گرفت. هدف ما از انتشار این نوشتار اطلاع شما عزیزان است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *