راز انتخاب بهترین اکسسوری های زنانه

راهنمای انتخاب اکسسوری بهمراه تعریف و معنی اکسسوری

اکسسوری‌های زنانه شیک و دوست داشتنی و البته  لاکچری، بخش جدایی ناپذیر از استایل‌های بانوان مشکل پسند را تشکیل می‌دهد که برای  طراحی مد و لباس خود همواره از تزییناتی برای  تکمیل  استایل  خود بهره می‌برند. اکسسوری زنانه ، طیف بیشتری از لوازم را به نسبت اکسسوری مردانه تشکیل می‌دهد که شال  و روسری و بدلیجاتی مثل گوشواره‌های کریستال  و لباس‌های مفهومی چهار فصل، از آن جمله است. اگر  قصد دارید تا نسبت به  انتخاب  اکسسوری زنانه جهت تکمیل استایل خود استفاده  کنید، گزارش امروز مجله تخصصی مد و سبک زندگی زیبایی تو شما را با ۱۵ موضوع مهم در شیک پوشی با اکسسوری آشنا می‌کند.

با اکسسوری گردی امروز ما همراه  باشید.

اکسسوری چیست؟

اکسسوری  یا به انگلیسی: ACCESSORY، واژه‌ای لاتین است که به  هر  چه  که به چیز دیگری اضافه  شود و به آن الحاق شود گفته  می‌شود. در عرصه فشن، این واژه در چند دهه اخیر بسیار کاربردی شده‌و بخش جدایی ناپذیر از  استایل‌های شیک و مجلسی و حتی کژوال  آقایان و بانوان شیک پوش را تشکیل می‌دهد. اکسسوری  در دنیای رنگارنگ مد، به هر وسیله‌ای به جز پوشاک که جهت تزیین مد به کار رود، اکسسوری گفته می‌شود.

در واقع نقش اصلی  اکسسوری ، تکمیل مد در فرآیند طراحی استایل است. یعنی شما جهت جذاب‌تر شدن  استایل خود، پس از پوشیدن لباس، از وسایلی جهت زینت بخشی به تیپ استفاده می‌کنید تا جذابیت آن را افزایش دهید. پس، اکسسوری را می‌توان در دنیای مد، ابزاری مکمل جهت استایل اصلی دانست.

حتما بخوانید : چگونه از اکسسوری‌های لاکچری استفاده کنیم ؟

اکسسوری زنانه چیست؟

اکسسوری زنانه در واقع تزییناتی است که بانوان به خصوص بانوان جوان جهت تکمیل مد خود از آن بهره می‌برند. مثلا  اکسسوری زنانه می‌تواند شالی باشد که با زنجیرهای  نقره‌ای کوچک تزیین شده‌باشد.  یا گوشواره  های  کلاسیک  آمریکای  لاتین باشد که تیپ جذابی را جهت استایل‌های کژوال تابستانی به ارمغان می  آورد.  یا عینک ‌های آفتابی  باشد که قاب آنها هم چون قاب گوشی‌های موبایل، با STUD ‌های رنگی  تزیین شده  باشد و کنتراست  رنگ خوبی با شال و گردن بند  و دستبند را تداعی کند.

انگشتر اکسسوری زنانه

اکسسوری زنانه نسبتا ارزان

(ان هاتاوی در این دو تیپ، اکسسوری زنانه نسبتا ارزانی از برند MARNI  ست کرده است)

اکسسوری ‌های زنانه به نسبت مدل‌های مردانه رنگی‌تر و متنوع‌تر است و بالطبع، چشمگیری بیشتری  را جهت طراحی استایل به  همراه می‌آورد.

اکسسوری زنانه : شال و روسری

بسیارند بانوانی که تنها اکسسوری زنانه  آنها، شال و روسری  طرح دار یا ساده است. نحوه  بستن شال و روسری، خود داستان مفصلی دارد.  با بستن جذاب آن، میتوان ساده‌ترین و ارزان ‌ترین تیپ و پوشش‌ها را به گزینه  های  جذاب  تبدیل کرد که حتما نمونه ‌های زیادی از ان دیده  اید. جهت بانوان ایرانی، به  خصوص در محیط‌های عمومی، ترکیب  متنوعی از رنگ شال و روسری جهت کمد‌های لباس شیک پوشان توصیه  می‌شود تا همواره  بتوان جهت انتخاب‌های شتاب  زده، تنوع رنگ خوبی از شال و روسری در اختیار داشت.

اکسسوری زنانه شیک و ارزان

اگر به دنبال اکسسوری زنانه شیک و ارزان هستید، با شال و روسری به  خوبی می‌توانید بازی کرده و ترکیب‌های متفاوتی را خلق کنید.

شال الناز شاکردوست

(شال الناز شاکردوست)

تیپ نیکی کریمی

(تیپ نیکی کریمی)

شال نیکی کریمی

کالکشن اکسسوری‌های بهنوش بختیاری

(از کالکشن روسری‌های بهنوش بختیاری)

اکسسوری‌های مهناز افشار

( اکسسوری‌های مهناز افشار)

اکسسوری زنانه : ساعت

ساعت همواره اکسسوری شیک و خیره کننده  در طراحی استایل به خصوص با دستبندهای جذاب می‌تواند باشد. ساعت ها، قیمت‌های متفاوتی داشته  و در انتخاب ان به عنون یک اکسسوری که تکمیل کننده تیپ است، باید دقت کرد. چرا که نقش تزیینی آن بیشتر از کاربرد فنی آن می‌باشد. از ساعت  تا گجت‌های پوشیدنی، وقتی  انتخاب رنگ متناسب  با تم استایل باشد و ارتباط  رنگ  و فرم، با دستبند به  خوبی حفظ شود، می‌توان تیپ فاخر و حتی ارزانی  را به  ارمغان آورد.

اکسسوری شیک و خیره کننده

ساعت شیک اکسسوری زنانه

اکسسوری شیک ساعت و دستبند

اکسسوری شیک دستبند مرواریدی

اکسسوری زنانه : عینک

اکسسوری عینک زنانه

(پنه لوپه  کروز (هنرپیشه  فیلم اصغر فرهادی)، عینک  آفتابی با فریم  مشکی از برند ریبن را برای  تیپ‌های اسپرت انتخاب کرده است)

عینک لاکچری اکسسوری شیک و خیره کننده

اگر  فکر می‌کنید عینک آفتابی فقط مناسب روزهای گرم و بلند تابستان است اشتباه  می‌کنید. هم  چون کرم ‌های ضد آفتاب (مثل MAC)  که باید به قول ملکه یخی، هر روز استفاده و تجدید شود، می‌بایست در  طول سال استفاده شده‌و از استایل بانوان و آقایان  دور نشود. با عینک هم  مثل شال و روسری، به خوبی می‌توان بازی کرد و ترکیب‌های متنوع فانتزی تا لاکچری خلق کرد.

اکسسوری زنانه : کلاه و گردن بند

کلاه  و گردن بند، اگر چه اغلب با هم استفاده  نمی‌شود، اما گزینه  فوق العاده‌ای جهت استایل‌های اسپرت بانوان در هر  چهار فصل است. نیاز نیست جهت این اکسسوری‌های زنانه، هزینه زیادی پرداخت کنید.انواع و اقسام گردن های  بدلی  خوش ترکیب و خوش تراش که بعضا زیر  ۱ میلیون ریال  قیمت دارد، توانایی خوبی در  باشکوه  کردن استایل‌های ساده و اسپرت خواهد داشت.

اکسسوری زنانه شارلیز ترون

( اکسسوری زنانه شارلیز ترون در این عکس، کلاه های  مشکی و طوسی است)

اکسسوری و تیپ‌های اسپرت نیکول کیدمن

(ست کردن کلاه با تیپ‌های اسپرت نیکول کیدمن)

کلاه یک اکسسوری متفاوت

(اسپرت و مجلسی)

اکسسوری‌های لباس حاملگی

( اکسسوری‌های لباس حاملگی کیت میدلتون)

اکسسوری‌های سواروسکی

(جواهرات سواروسکی)

مخصوصا نمونه‌هایی که کمتر بر گردن بانوان در طول  روز دیده می‌شود. کلاه نیز مثل عینک در استایل‌های هر چهار فصل (تیپ اسپرت)، الزامی فراموش نشدنی خواهد بود.  تناسب رنگ و فرم کلاه و  عینک را می‌توانید در طراحی  تیپ  سلبریتی‌ها مشاهده کرده و الگو برداری کنید.

اکسسوری زنانه : گوشواره‌های بزرگ

گوشواره همیشه باید در کلکسیون طلا و جواهرات و هم چنین اکسسوری بانوان در رده های  سنی و استایلی  مختلف وجود داشته باشد. تیپ زنانه شیک و ملیح را همواره می‌توان با گوشواره‌های ساده  و  جذاب، رویایی کرد که تیلور سویفت و ناتالی پورتمن، سلبریتی‌های موسیقی و سینما، هم چون کیت میدلتون، ملکه مد جهان، از خش سلیقه‌های این عرصه به شمار می‌روند. گوشواره‌های بزرگ از خوشه‌ای تا کریستال و طرح سوراوسکی، باید  تناسب با قد و وزن بانوان داشته باشد. گوشواره ‌های بلند اغلب گزینه خوبی جهت بانوان درشت اندام قد کوتاه  به خصوص کسانی که گردن پری دارند نیست. به این موضوع دقت کنید.

گوشواره‌های بزرگ اکسسوری زنانه

(سلنا گومز، گوشواره خوشه  ای  LORRAINE SCHWARTZ  را با دستبندهای بدلی ست کرده است)

اکسسوری گوشواره‌ای بلند اکسسوری زنانه

( به فرم صورت در انتخاب لوازم جانبی گوشواره‌ای بلند توجه کنید)

اکسسوری جذاب گوشواره‌های بلند

اکسسوری دخترانه گوشواره مرواریدی

(ترکیب سادگی با سادگی)

البته شما اجباری ندارید که استایل خود را با اکسسوری‌های گوشواره‌ای لاکچری  تزیین کنید. گوشواره‌های پارچه‌ای کلاسیک ، پتانسیل خوبی جهت اسپرت‌های زنانه دارد.

اکسسوری زنانه : کیف‌های رو دوشی

چه در تابستان و چه نیمه دوم سال، همواره کیف ‌های رو دوشی، می  تواند استایل فوق العاده جذابی را برای  بانوان به ارمغان آورد. مخصوصا  کیف‌هایی که طرح سنتی مثل گلیم و گبه  داشته  و آن‌ها را با تیپ های  ساده اسپرت بتوان به خوبی ست کرد، گزینه عالی جهت تیپ‌های بهاره  و تابستانی بانوان جوان محسوب می‌شود که با مدل‌های مانتو بهاره، کارکرد بسیاری دارد. در نیمه نخست سال  از این اکسسوری های  زنانه سبک استفاده  کنید و ترکیب  رنگ آن هر چه که باشد، باید تناسب خوبی جهت تم غالب  استایل شما داشته باشد.

کیف‌های رو دوشی اکسسوری زنانه جذاب

(رو دوشی‌های جذاب تیلور سویفت از برند گوچی)

کیف‌های رو دوشی اکسسوری زنانه

اکسسوری بانوان شیک پوش

توجه داشته باشید که همواره کیف ‌های رو دوشی، بخشی از توجه بیننده  را به سمت خود جلب کرده  و اشکالات طراحی استایل شما را تا حدی می‌پوشاند. مدل‌های کیف زنانه  روشن در  روزهای بلند نیمه  اول سال، همواره پیشنهاد اصلی  استالیست ها  جهت انتخاب لوازم جانبی بانوان شیک پوش به  شمار می‌رود.

اکسسوری زنانه : صندل‌ها را جدی بگیرید

هم در بهار و هم در تابستان  و حتی نیمه اول پاییز به خصوص در مناطق خشک کشورمان،  صندل، اکسسوری زنانه  شیکی است  که می‌تواند مکمل استایل‌های اسپرت و کژوال خیابانی بانوان جوان باشد. البته باید صندل‌های لاکچری تا معمولی  همواره با پدیکورهایی با رنگ بندی متناسب  همراه شود تا نقش مکمل آن به نقش مخرب  تبدیل نشود. صندل های  بژ و گل بهی و حتی  سفید، بسیار  توسط  سلبریتی‌های جهان در طراحی استایل‌های اسپرت استفاده می‌شود که البته همراهی آن با زنجیره ‌های کوچکی که به دور قوزک پا بسته  می‌شود، جذابیت آن را دو چندان می‌کند.

صندل‌های شیک کیت وینسلت

(صندل‌های شیک کیت وینسلت)

اکسسوری دخترانه رنگی

اکسسوری دخترانه نگینی

کفش والنتینو اکسسوری زنانه

(طرح VALENTINO)

صندل‌ها جهت بانوانی که در تیپ‌های ساحلی، شلوارک ‌های کوتاه و کلاه ‌های حصیری  لبه  دار را بر  تن می‌کنند،  انتخابی  دوست داشتنی  جهت روزهای بلند نیمه اول سال است.

اکسسوری مو : از کلیپس تا تور بند

بعضی  از بانوان جوان علاقه  دارند که تیپ‌های مجلسی و حتی دورهمی ‌های دوستانه  و خانوادگی را با اکسسوری  هایی  که در بافت مو به کار  می‌برند، جذاب‌تر کنند. تتو  مو،  یکی از گزینه‌های پیش  رو خواهد بود که گر  چه در ایران خیلی مرسوم  نیست، اما در نقاط مختلف جهان به خصوص مناطقی از جنوب شرق آسیا و آمریکای لاتین و آمریکای  جنوبی با استقبال بانوان همراه  شده‌است.

اکسسوری مو

زنجیر سر را نیز میتوان بخشی زیبا از اکسسوری زنانه مو دانست که می‌تواند با زنجیرهای  طلایی یا نقره‌ای یا برنزی  و یا ترکیبی این‌ها با کریستال همراه شود. جهت بانوانی که موهای بلند داشته و علاقه دارند آرایش  مو با شکل و شمایل  دوست داشتنی و چشمگیر همراه شود، استفاده  از مدل‌های زنجیری توصیه می‌شود که به جای  کش ساده  مو،  گزینه  خوبی  جهت طراحی استایل خیره  کننده  خواهد بود. البته در اکسسوری‌های زنجیری مو نباید افراط کرد و رنگ و اندازه ان می‌بایست با میمیک چهره و رنگ پوست و تم طراحی استایل همراستا باشد.

اکسسوری مو گلسر‌های جذاب

شاید فکر کنید که کش سر، پیش پا افتاده‌ترین اکسسوری مو است که بانوان به خصوص جوان‌ها می‌توانند از ان بهره بگیرند. اما اشتباه می‌کنید! کش سر، یک لوازم جانبی جذاب  و ارزانی بوده که جهت دقیقه  نودی‌ها که فرصت زیادی جهت طراحی استایل‌های کژوال  ندارند، انتخاب مطلوبی جهت متفاوت کردن استایل می‌باشد. همواره در کمد لباس خود، کش‌های مو متنوع طرح دار و رنگی و ساده  داشته  باشید که خیلی از اشکالات تیپ شما را همواره به سمت خود منحرف می‌کند و این  ترفند  خوبی  برای  انحراف  تمرکز دید بیننده  به مد شما به شمار می‌رود.

کلیپس نگین دار اکسسوری زنانه

(کلیپس نگین دار)

کلیپس پاپیونی اکسسوری زنانه

(کلیپس پاپیونی)

البته کلیپس هم می‌تواند برای  تکمیل اکسسوری ها  مو استفاده شود که در طرح و رنگ‌های متفاوت در بازار در دسترس شما خواهد بود. بانوانی که مو بلند داشته و مرتب  نسبت به  رنگ کردن مو و آرایش آن  اقدام می‌کنند استفاده از کلیپس ‌های طرح  دار  ساده یا رنگی که کنتراست رنگ  خوبی با طراحی  مد بانوان ایجاد کند را در نظر داشته  باشند.  مثل  کلیپس مو پارچه ای، پاپیونی، گیپور  دار، کلیپس مو ساتن،  کلیپس  مو حریر، کلیپس  مو با تور، کلیپس مو با روبان و امثالهم.  مشاهده می‌کنید که انتخاب کلیپس به ظاهر معمولی، می‌تواند به عنوان یک اکسسوری زنانه  شیک، استایل ‌های ملیح را جهت بانوان مشکل پسند تداعی کند.

کلیپس متفاوت اکسسوری زنانه

علاوه بر کلیپس و زنجیر مو، گیره مو هم در سالهای اخیر خیلی میان بانوان جوان مد شده‌است. مثل انگشترهای ظریف و نقره ‌ای بلند  که نیمی از طول  یک  انگشت را می‌پوشاند. گیره  مو هم جهت آرایش مو، اکسسوری دلفریب بوده و جهت بانوانی که موهای بلند دارند، گزینه  خوبی  جهت طراحی استایل‌های کژوال مجالس  دورهمی  است. گیره ‌ها مو خود مبحث جداگانه‌ای را می‌طلبد که روی آن بحث کنیم. گیره مو با نمد، گیره مو با روبان، گیره مو با نگین،  گیره ‌های مو با مروارید، گیره  مو پاپیونی، گیره مو سوسماری و گیره مو چرمی، ۸ مدل محبوب گیره مو در فهرست مدل‌های اکسسوری زنانه ایران به  شمار می‌رود.

هدبند اکسسوری زنانه زمستانه

هد بند نیز اکسسوری زنانه جذاب ارزان اما  جهت استایل‌های کژوال بانوان  بوده  که با تیپ‌های اسپرت، ترکیب  جذابی را تداعی می‌کند. بانوان در تنیس  و ورزش ‌های مختلف از هد بند به عنوان یک اکسسوری زنانه  شیک استفاده  می‌کنند. هد بند هم مانند کلیپس  و گیره  مو، تنوع رنگ و طرح بسیاری دارد.  اما ۱۰ هد بند پر طرفدار بانوان را میتوان: هد بند بافتنی شیک، هد بند قلاب بافی، هدبند گل دار، هد بند پارچه ای،  هد بند پاپیون، هد بند سنتی، هد بند حوله  ای، هد بند چرم،  هند بند کاموایی  و مرواریدی دانست.

توربند کتایون ریاحی اکسسوری شیک او

(توربند کتایون ریاحی)

توربند لیلا حاتمی از اکسسوری زنانه

(توربند لیلا حاتمی)

توربند ها  نیز به عنوان یک اکسسوری زنانه شیک  به خصوص برای  بانوانی که میخواهند به جای روسری  و شال  از این ترکیب زیبا به خصوص در محیط‌های بیرون خانه استفاده کنند گزینه مطلوبی بوده و بسیار توسط  هنرپیشه های  سینمای ایران در مراسم داخلی و بین المللی پوشیده می‌شود. نیکی کریمی، لیلا حاتمی و کتایون ریاحی از جمله  سلبریتی هایی  هستند که از توربند‌های جذاب و شیک به  عنوان  اکسسوری زنانه فاخر در طراحی استایل  خود بهره می‌گیرند.

دنیای مد و لباس و لاکچری گردی  را با زیبایی تو دنبال کنید.

۳ دیدگاه

۳ Comments

    جوابی بنویسید

    لغو پاسخ

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *